OTSINGUD: Uurija Pärnu jõe tragöödiast: “Veekeerisel on meeletu jõud.”

Tööinspektsiooni uurija Marge Mäekivi ütleb päästja hukkumist Pärnu jõel kommenteerides, et kevadise suurvee ajal jõgedes tekkivatel veekeeristel on tohutu jõud.

“Kevadise suurvee ajal tekivad jõgedes suured veekeerised, mis kisuvad inimesed põhja. Veekeerisel on meeletu jõud,” märkis juhtunut uuriv Tööinspektsiooni tööinspektor-uurija Marge Mäekivi.

Tööinspektsioonis teatel on sel aastal registreeritud 1015 tööõnnetust. Surmaga on lõppenud 4 tööõnnetust, lisaks on uurimise all 6 surmaga lõppenud õnnetuse asjaolud.

Reede ennelõunal hukkus päästetöötaja, kes läks Pärnu jõel Sindi linna Sindi paisu lähedal päästma kalurit. Abivajaja oli paadiga sattunud ohtlikku kohta, kus tekkis veekeeris.

Tööinspektsiooni andmetel läksid kell 11.15 ümber nii kaluri paat kui ka paat kahe täisvarustuses päästjaga. Kalur ning üks päästjatest, 24aastane mees, vajusid haaratuna veekeerisest vee alla ega suutnud välja ujuda. Teise sündmuskohal viibinud päästekomando töötajad tõid veest välja hukkunud päästja ning ka teise vette sattunud päästja, kes jäi terveks.

Jätkuvad keerisesse kadunud kaluri otsingud.

Allikas: Õhtuleht