Aasta 2013 peamised infoturvalisuse ohud: Android-viirused ja kybervarustamine

Infoturvalisusfirmad ennustavad aastaks 2013 mobiilipahavarade levikut ja kasvavat kyberrelvadega varustamist.

Infoturvalisusfirmad F-Secure ja McAfee on avaldanud infoturvalisuse progn

oosid aastaks 2013. Mõlemad usuvad, et mobiilsete seadmete vastu suunatud pahavara on paisuv risk ja et riigid varustavad “kyberrelvasid” endisest üha rohkem.

Android ohus

Mobiilseadmetele suunatud pahavara valmistatakse üha enam. F-Secure’i arvamuse kohaselt on eelkõige Android operatsioonisüsteem rünnakute suurim objekt, sest see on saavutanud kindlama positsiooni kui teised operatsioonisüsteemid

 McAfee ennustab, et üks Anrdoidi piinav pahavara on selline, mis ostab seadmele rakendusi kasutaja loata. Ettevõte hoiatab ka “lunaraha programmist”. Ettevõte on juba leidnud keerulise pahavara, mis lukustab mobiiltelefoni ja nõuab lunaraha, et seda uuesti avada. Karm tõde on aga see, et kasutaja andmed võivad olla kadunud, kuigi lunaraha makstakse.

F-Secure usub ka suurt rünnakut Mac-maailma. Aastal 2012 levis laialdaselt Flashback-pahavara ja oodata on uut vastavat rünnakut.

Flashback-trooja arendaja on vabaduses ning levib jutte, et ta on valmistamas uut projekti. Kuigi Mac operatsioonisüsteemi on lisatud häid infoturvalisuse parandusi, ei ole mõned kasutajatest siiski teadlikud Maci infoturvalisuse ohvritest, tõdeb infoturvalisuse-ekspert Sean Sullivan.
 
Kybervarustamine tõusuteel
 
Valitsused muutuvad üha suuremateks tegijateks nuhkvara ja pahavara loomisel ja levitamisel.
Stuxnet, Flame ja Gauss-pahavara programmidest saadud andmete põhjal on ilmne, et kyberrelvade varumine on alanud, ütleb F-Secure’i uuringute juhataja Mikko Hyppönen.
 
F-Secure usub, et käesoleval aastal näeme infolekkeid, mis räägivad kybervarustamise kiirest kasvust ja laienemisest. Riikidega seotud ohud lisanduvad ja neid kajastatakse uudistes samal ajal, kui kahtlused valitsuste sponsoreeritud rünnakustest kasvavad, kirjutatakse McAfee raportis.
 
McAfee usub ka, et „haktivistide“, nagu Anonymous võrgustik, löögivõime hakkab hääbuma.
F-Secure
Businesswire
IL