OTSINGUD: Igal aastal jääb Eestis kadunuks paarkümmend inimest

Igal aastal jääb Eestis teadmata kadunuks kuni 20 inimest ning iseseisvuse taastamise järgselt on kaduma jäänud kokku ligi 500 inimest.

Tallinnas ja Harjumaal kaob aastas 50-60 inimest, kellest 85 protsenti leitakse üles, mujal on kadunute hulk väiksem, vahendab ERR Uudised “Aktuaalse kaamera” nädalalisa.

Aastal 2000 jäi kadunuks Tallinnast Paidesse vanaema sünnipäevale teel olnud Heidi Homutov, kaks aastat pärast Heidi kadumist oli politsei üsna veendunud, et Heidi mõrvati.

“Töötame ikka väga selge nägemusega ja eesmärgiga ja kui me ikkagi vaatame seal ühte võimalust kui tapmist, siis ükskord me jõuame ka isikute ringini, kes võiks sellega seotud olla. Ma ei saa välistada seda, et ka Homutovi puhul on see nii,” kommenteeris Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Priit Pärkna.

Kui inimene on elus ja jäänud Eestisse, siis tema jäädavalt kadumajäämine on vähetõenäoline, ent mitte võimatu. Näiteks alles hiljuti jäi vargusega vahele mees, kelle kadumistoimik on politsei laual aastast 2001. Paraku ka kümme aastat hiljem oli tema soov kadunuks jäädagi.

Allikas: Delfi