OTSINGUD: Kes küll võis olla nii julm?!

“Kole ja rõve,” ütles Narva politseijuht ühiskonda vapustanud kuriteo kohta. Eile leiti lume alt pühapäevast saati kadunud olnud üheksa-aastase Varvara surnukeha. Vägivalla tundemärkidega.

Eile kell 10.51 leidsid vabatahtlikud otsijad Narvas jäähalli tagant väikese Varvara surnukeha. Lume alt. Kohas, kus varem olid otsinud nii vabatahtlikud kui ka politseinikud. Otsimas käidi selles piirkonnas üleeilegi.

Eile hommikul läksid vabatahtlikud taas otsinguile. Siis avaneski neile õudne ja vapustav vaatepilt. “Ta oli täiesti paljas, riideid seljas ei olnud,” ütles Narva politseijaoskonna juht Sergei Andrejev Õhtulehele ja lisas hirmsa teo kohta vaid kaks sõna: “Kole ja rõve.”

Politsei ei välista seksuaalkuritegu

Vanemprokurör Anneli Pärt ütles, et praegu ei saa vägivallatundemärkide kohta täpsemat infot anda, kuna mitmeid asjaolusid teab peale uurijate ja prokuröri vaid kurjategija.

Kas surnukeha oli samas kohas lume all olnud pikemat aega või mitte, seda Andrejev eile öelda ei osanud. Surnukeha saadetakse ekspertiisi. Sealt loodab prokuratuur vastuse saada hiljemalt kuu jooksul.

Prokuratuuri kõneisik Mari Luuk ütles, et politsei kontrollib mitmesuguseid versioone, mis tüdrukuga juhtus. Välistatud ei ole ka seksuaalkuritegu. Koletus kuriteos kahtlustatavana kedagi kinni peetud ei ole.

Surnukeha leiti Varvara elukoha lähedalt, mõnesaja meetri kauguselt. Seal on jäähalli tagune tühermaa, kuid juba üle tee elamud. See kant on õhtusel ajal Narvas üks pimedamaid. Seisavad üksikud betoonimürakad, neid vedeleb ka maas. Ümberringi vedeleb prügi, nii lahtiselt kui ka kilekottides.

Inimesed tulid mõrvapaika pisarais

Kohas, kus tüdruku surnukeha leiti, käis eile lõunast saati hulk narvalasi. Tuldi pisarates, lahkuti pisarates. Vaikse leegiga põlesid küünlad. Üha rohkem toodi juurde lilli, toodi ka armsaid kaisuloomi. Üks kaisukas, suur valge mõmmi, oli ümbritsetud lilledega.

“Hirmus,” ütles Jelena, kes tuli koos oma 12aastase tütrega sündmuskohale kaht punast nelki tooma. “Ma ei julge ise enam pimedas linna vahel käia. Tütart ka enam ei luba üksi välja. Uskumatu, mis juhtus.”

“Jumal hoidku, mis meil siin küll toimub?” ahastas pensionär Olga. “Mis küll oli selle kurjategija peas?! See ei ole küll inimene, see on… Mul ei ole lihtsalt sõnu! Kes küll teeb lapsele niimoodi!?”

“Mul on endal väikesed lapselapsed. Hirm tuleb peale. Siin piirkonnas on palju narkomaane. Endalgi on hirmus siin käia, mis siis veel lastest rääkida,” ütles Juri, kes elab jäähalli lähedal. “Miks küll?! See peab haige inimene olema, kes lapsele nii teeb. See ei ole normaalne. See on vastuvõtmatu. Teda ei otsitud mitte ainult Narvas ja mitte ainult Ida-Virumaal, vaid kogu Eestis. Vabatahtlikud otsijad on tublid.”

Varvara lahkus pühapäeval, 18. märtsil kella 19.15 ajal oma elukohast Narvas. Lähedased nägid teda viimast korda oma kodu juures 26. Juuli tänaval. Tüdrukut otsisid peale politseinike ka rohkem kui 100 vabatahtlikku. Samuti palus tüdruku ema Natalja abi selgeltnägijatelt, käis isegi Moskvas nende jutul.

Narva politseijaoskonna juht Sergei Andrejev ütles, et politsei ja prokuratuuri jaoks on kuriteo lahendamine prioriteet. “Teeme omalt poolt kõik, et lapse tapja leida,” ütles ta.

Allikas Õhtuleht