OTSINGUD: 9aastase Varvara vägivallatunnustega surnukeha leiti lume alt

Täna ennelõunal leiti Narva jäähalli juurest 18. märtsil kadunud 9aastase Varvara Ivanova surnukeha. Jäähall asub Varvara kodu lähedal.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Mari Luuk rääkis täna lõunal Narvas korraldatud pressikonverentsil Õhtulehele, et tüdruku surnukeha leiti jäähalli lähedalt lume alt.

“Laps oli alasti,” lisas ta.

Pressiesindaja sõnul otsivad politseinikud uurimise käigust kinnitust erinevatele versioonidele, sealhulgas sellele, et tüdruk sattus seksuaalse ärakasutamise ohvriks.

Surnukeha leidsid vabatahtlikud, kes viimastel päevadel on Varvarat otsinud. Jäähallist Varvara koduni on umbes 400 meetrit. Samas kohas olid nii otsijad kui ka politseinikud ka varem korduvalt käinud kedagi leidmata.

Tüdruku täpne surmaaeg on selgitamisel. “Hetkel ei saa öelda, kas ta oli jäähalli juures lumes mitu päeva või oli viidud sinna hiljem,” ütles Luuk.

Vabatahtlik otsija Svetlana ütles ennelõunal Postimehele, et Jäähalli juures oli “iga sentimeeter maad läbi otsitud ja surnukeha seal ei olnud”.

Üks vabatahtlike otsingute organiseerijaist, Vladimir Izotov ütles Õhtuleht Online’ile, et otsijad sattusid Jäähalli lähedal surnukehale juhuslikult. Izotovi sõnul olid vabatahtlikud tüdrukukese otsingud juba lõpetanud, sest kõik kohad olid korduvalt läbi otsitud. Need, kes tahtsid ja soovisid, jätkasid. Nii leitigi surnukeha Jäähalli lähedalt, Izotovi sõnul kella 11 ajal ennelõunal.

Vladimir Izotov ütles, et praegu loovad nad Jäähalli juurde Varvara Ivanova mälestuspaika, kuhu inimesed saavad tuua lilli ja küünlaid. 

Varvara lahkus kodust 18. märtsil kella 18 ajal. Viimati nähti teda möödunud pühapäeval 26. Juuli tänaval maja number 29 juures. Reede hommikul teatas prokuratuur, et info, nagu oleks Varvara istunud kadumisõhtul kell 19.30 jäähalli juures tumedat värvi autosse, ei osutunud tõeseks. Luugi sõnul saadi info selle kohta ühelt 10aastaselt poisilt, kes taganes sõnadest.

 Allikas: Õhtuleht