Päästjad otsivad lennuõnnetuses kadunud Filipiinide siseministrit

19. august 2012 09:56

 Üle 200 päästetöötaja jätkas pühapäeval lennuõnnetuses kadunuks jäänud Filipiinide siseministri Jesse Robredo ja kahe piloodi otsinguid. Otsingutele aitab kaasa laupäeval hädamaandumist üritades merre kukkunud lennukist õnnekombel eluga pääsenud Robredo abi, ütlesid ametnikud vahendab BNS. 

 Neljakohaline Piper Seneca startis Filipiinide keskosast Cebu linnast, kus minister kohtus kohalike ametnikega, ja võttis suuna Robredo kodulinna Naga poole. Umbes pool tundi hiljem ütles lennuki kahest mootorist üks üles. Filipiinlasest piloot ja nepaallasest lenduriõpilane üritasid Masbate saarel hädamaanduda, kuid lennuk kukkus umbes pool kilomeetrit enne maandumisrada alla, seletas transpordiminister Mar Roxas.

 President Benigno Aquino III saabus pühapäeval koos kaitseministri ning sõjaväe- ja politseijuhtidega Masbatele, mis asub Filipiinide keskosas, pealinnast Manilast umbes 380 kilomeetrit kagus, et võtta osa otsingutest, millele aitavad kaasa ka USA sõjaväelased.

 Seni on üles leitud vaid lennuki parema tiiva ots, ütles kaitseminister Voltaire Gazmin AP-le. 

 Kümned sukeldujad kammivad arvatavas õnnetuspiirkonnas merd läbi. Lennukit otsitakse ka laevade ja helikopteritega, kaldal töötavad sõdurid ja politsei. 

Otsingutest võtab osa Robredo politseinõunik Jun Abrazado, kes oli neljanda isikuna allakukkunud lennuki pardal. Ta kaotas teadvuse, kui lennuk merre prantsatas, kuid suutis meelemärkusele tulles kabiinist välja ujuda, ja kalurid päästsid ta. “Kui ta teadvusele tuli, oli ta veel lennukis. Vesi oli tõusnud kabiinis talle rinnuni ja ta kobas minister Jesse järele, aga ei leidnud teda. Ta ujus kabiinist välja,” vahendas transpordiminister Roxas nõuniku lugu raadiojaamale DZBB ja lisas, et lennuõnnetuse kohas oli allhoovus meres väga tugev. 

 “Me loodame, et ta hulbib kusagil, hoides kinni vrakitükist või puust,” avaldas Roxas lootust. 

 Abrazado aitab otsingutele kaasa haiglavoodist, kirjeldades olukorda õnnetuse hetkel. Tal on sinikaid ja marrastusi ja tema käsi on vigastatud, aga tõsisemat häda tal ei ole. 

 Jesse Robredot peetakse üheks Filipiinide mõjukamaks poliitikuks ja presidendi paremaks käeks. Siseminitrina alluvad talle 143 000 liikmelised politseijõud, milles ta hakkas viimastel kuudel jõuliselt korda majja lööma ja korruptsiooni välja juurima. Robredol on tähtis roll ka eraarmeede likvideerimises, millega mõned mõjuvõimsad provintsikubernerid ja linnapead on üritanud enne 2013. aastal kohalikke valimisi oma positsiooni kindlustada.

 Originaalartikkel: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/paastjad-otsivad-lennuonnetuses-kadunud-filipiinide-siseministrit.d?id=64842900